Jak zastosować w praktyce foliaki ogrodowe ze stelażem metalowym?

Jak zastosować w praktyce foliaki ogrodowe ze stelażem metalowym?

Prostym sposobem na uprawę roślin, warzyw i owoców w swoim ogrodzie przydomowym, jest ustawienie niewielkiej szklarni. Nie trzeba na ten cel przeznaczać wysokich środków finansowych. Wystarczy wykorzystać proste, ale w pełni funkcjonalne, foliaki ogrodowe ze stelażem metalowym, aby stworzyć takim roślinom jak pomidory, ogórki czy marchewka i papryka, znakomite warunki do wzrostu w okresie od wiosny do jesieni. Warunki termiczne i wilgotnościowe panujące w folii są korzystne do tego, aby przyspieszyć rozwój warzyw.

Wykorzystując foliaki ogrodowe ze stelażem metalowym można uprawiać warzywa i inne rośliny, na własny użytek. Dzięki temu będziemy mieli przez większą część roku świeże warzywa na zupę czy sałatkę. Jest to szczególnie korzystne dla tych wszystkich właścicieli foliaków, u których w domu są małe dzieci wymagające prowadzenia odpowiedniej diety w oparciu o bio-produkty. Można również uprawiać w foliakach rośliny ozdobne i kwiaty – przede wszystkim na własny użytek.

Sprawdźmy, jakie foliaki ogrodowe ze stelażem metalowym są w stanie zaoferować nam producenci na rodzimym rynku.

1.Tunel foliowy 2x3m

Tunel foliowy 2x3m pochodzi ze strony Ogrodosfera.pl.

Tunel foliowy 2x3m posiada wysokiej jakości ramę wyprodukowaną z ocynkowanych, stalowych rurek. Taka konstrukcja nie ulega korozji i jest odporna na zmienne warunki termiczne. Na rurki naciągany jest namiot foliowy, łatwy w montażu i demontażu, który skutecznie ochroni uprawy przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Folia przytwierdzona jest do rurek śrubami gwarantujący wytrzymałość i idealny naciąg folii. Foliak ma 2 metry wysokości, 2 metry szerokości i 3 metry długości. Liczy sobie 6 mkw powierzchni.

Cena: 280 zł

2. Tunel foliowy ze stelażem metalowym 4×9, 6m

2

Tunel foliowy ze stelażem metalowym 4×9, 6m, http://ogrodosfera.pl/tunel-foliowy-ze-stelazem-metalowym-9m

Tunel foliowy ze stelażem metalowym 4×9, 6m pochodzi ze strony Ogrodosfera.pl.

Tunel foliowy ze stelażem metalowym 4×9, 6m oparty jest o stelaż wykonany z rur metalowych o średnicy 25 mm. Są to rurki ocynkowane galwanicznie w kolorze srebrnym, które nie ulegają korozji. Z przodu i z tyłu foliaka znajdują się drzwi składane o wysokości 1900 mm. Rozstaw pałąków co 1200 mm ułatwia użytkowanie tunelu, który okryty jest folią ogrodniczą wielosezonową, stabilizowaną przeciw promieniowaniu UV. Tunel ma 400 cm szerokości, 215 cm wysokości oraz 9600 cm długości.

Cena: 3330 zł

3. Tunel foliowy ogrodniczy metalowy długości 4,80 m

Tunel foliowy ogrodniczy metalowy długości 4,80 m pochodzi ze strony Butimex.com.pl.

Tunel foliowy ogrodniczy metalowy długości 4,80 m liczy sobie 4,8 m długości, 2,15 m wysokości i 4 m szerokości. Konstrukcja wykonana jest z rurek metalowych o średnicy 25 mm, składanych, ocynkowanych galwanicznie w kolorze srebrnych. Konstrukcję pokryto folią 4-sezonową. Tunel wyprodukowany został we współpracy z producentem stelaży metalowych – firmą GRANDRO.

Cena: 2190 zł

4. Tunel foliowy ogrodniczy metalowy długości 8,40 m

Tunel foliowy ogrodniczy metalowy długości 8,40 m pochodzi ze strony Butimex.com.pl.

Tunel foliowy ogrodniczy metalowy długości 8,40 m ma 4 metry szerokości, 2,15 m wysokości i 8,4 m długości. Konstrukcję foliaka tworzą rurki metalowe ocynkowane galwanicznie, w estetycznym, srebrnym kolorze, które nie ulegają korozji. Mają one 25 mm średnicy i pokryte są folią 4-sezonową chroniącą uprawy przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Cena: 3060,01 zł

5. Tunel foliowy metalowy 15,6m x 4m x 2,15m

Tunel foliowy metalowy 15,6m x 4m x 2,15m pochodzi ze sklepu Perlyogrodu.pl.

Tunel foliowy metalowy 15,6m x 4m x 2,15m jest wytrzymałym foliakiem, opierającym się na stelażu z rur metalowych składanych. Każda ma 25 mm średnicy. Z przodu i z tyłu tunelu znajdują się składane, funkcjonalne drzwi o wysokości 190 cm. Foliak ma charakter wielosezonowy, ponieważ pokryty jest czterosezonową folią ogrodniczą, stabilizowaną przeciw promieniowaniu słonecznemu UV.

Cena: 4640 zł

6. Tunel ogrodniczy metalowy 5m x 2m x 2m

Tunel ogrodniczy metalowy 5m x 2m x 2m pochodzi ze sklepu Perlyogrodu.pl.

Tunel ogrodniczy metalowy 5m x 2m x 2m wykonany został z folii ogrodniczej czterosezonowej, odpornej na szkodliwy wpływ czynników UV. Konstrukcja foliaka stworzona została ze stelaża z rur metalowych składanych, ocynkowanych ogniowo, o średnicy 25 mm. Rozstaw pomiędzy łukami wynosi 1,25 m. Tunele wyposażone są z przodu w funkcjonalne drzwi z rur ocynkowanych o wymiarach 160×60 cm.

Cena: 912,59 zł

7. Tunel foliowy metalowy-ocynk długości 9,60m

Tunel foliowy metalowy-ocynk długości 9,60m pochodzi ze strony Tunelfoliowy.pl.

Tunel foliowy metalowy-ocynk długości 9,60m oparty jest na stelażu z rur metalowych, ocynkowanych galwanicznie, w kolorze srebrnym, o średncy 25 mm. Są one składane i łatwe w przechowywaniu. Cała konstrukcja foliaka wykazuje odporność na wszelkie czynniki zewnętrzne, w tym na wysokie i niskie temperatury. Tunel okryty jest folią ogrodniczą 4-sezonową, stabilizowaną przeciw UV. Ma 4 m szerokości, 2,15 m wysokości oraz 9,6 m długości. Z przodu i z tyłu tunelu znajduje się folia.

Cena: 3330 zł

8. Tunel foliowy metalowy-ocynk długości 15,60m

Tunel foliowy metalowy-ocynk długości 15,60m pochodzi ze strony Tunelfoliowy.pl.

Tunel foliowy metalowy-ocynk długości 15,60m ma 4 metry szerokości i 2,15 m wysokości. Okryty jest folią 4-sezonową i wgrzanymi sznurkami. Jego konstrukcję tworzą metalowe rurki o średnicy 25 mm, ocynkowane galwanicznie. Są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

Cena: 4640 zł.

About author

Related Articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *