Wybieramy najlepsze skrzynie ogrodowe

Wybieramy najlepsze skrzynie ogrodowe

W sklepach ogrodowych często znajdziemy skrzynie, w których można przechowywać poduszki, koce, zabawki dla dzieci i inne elementy używane na co dzień na tarasie lub w ogrodzie. Są nieocenione, gdy wykorzystujemy taras do urządzania spotkań rodzinnych lub gdy urządzamy grilla dla znajomych. Można w nich schować wszystko to, co chcielibyśmy chronić przed deszczem i zabrudzeniem.

Średniej wielkości skrzynia Hollywood marki Keter. Fot. Ogrodosfera

Średniej wielkości skrzynia Hollywood marki Keter. Fot. Ogrodosfera

Skrzynie powinny być nieprzemakalne, ale jednocześnie wentylowane. Warto wybrać taką skrzynię, która ma konstrukcję na tyle mocną, że możliwe jest wykorzystanie jej również jako ławkę. Poniżej przedstawiamy ciekawe modele skrzyń, uznane przez nas jako najbardziej udane propozycje na lato 2016 . Warto przejrzeć nasze propozycje przed rozpoczęciem urządzania zakątka ogrodowego.

Przed udaniem się na poszukiwania skrzyni, należy określić nasze preferencje: czy skrzynia ma spełniać funkcje głównie użytkowe, czy ma przede wszystkim dobrze wyglądać? Gdzie ma znajdować się skrzynia: czy chcemy ją ukryć, czy raczej ma znajdować się wśród innych mebli i stanowić integralny element aranżacji ogrodu? I najważniejsze: jakie środki chcemy przeznaczyć na zakup skrzyni?

Z relacji użytkowników wynika, że najmniej problematyczne są skrzynie plastikowe: są łatwe w utrzymaniu, dobrze wyglądają i są lekkie. Zwykle ich konstrukcja jest wzmocniona stalą, dzięki czemu możliwe jest używanie ich jako skrzyń do siedzenia. Jednym z najpopularniejszych producentów skrzyń ogrodowych z tworzywa jest Keter, który zasłynął z oferowania dobrej jakości produktów przeznaczonych do ogrodu.

Skrzynie plastikowe mogą stać w ogrodzie przez cały rok, są odporne na działanie skrajnych temperatur. Nie rozszczelniają się i nie wytracają koloru w trakcie użytkowania. Dzięki temu, kupując skrzynię plastikową Keter nie trzeba zastanawiać się nad tym, co zrobić z nią w czasie zimy.

Skrzynia Hollywood

Skrzynia Hollywood może służyć również jako ławka

Skrzynia Hollywood może służyć również jako ławka. Fot. Ogrodosfera

Pierwszą skrzynią, która od razu zwróciła naszą uwagę jest skrzynia Hollywood. Według informacji od producenta, jest to skrzynia ciesząca się wyjątkową popularnością wśród klientów. Jest stosunkowo tania, a jednocześnie pojemna (270 l). Jej cena u dystrybutorów nie przekracza nigdy 170 zł. Jest wykonana z tworzywa sztucznego, dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych. Zamykana jest szczelnie klapą, na której można także w odpowiednich warunkach usiąść. To powoduje, że mebel może być używany nie tylko do przechowywania, ale też jako integralny element zestawu mebli tarasowych lub balkonowych.

Powłoka skrzyni pokryta jest materiałem imitującym drewno. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wprawdzie marzą o drewnie, ale jednocześnie zdają sobie sprawę, że skrzynia z drewna to same problemy. Skrzynie z materiałów sztucznych są zdecydowanie bardziej żywotne, bo są odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Na bokach skrzyni znajdują się uchwyty, dzięki którym możliwe jest przemieszczanie jej, nawet gdy jest całkowicie zapakowana. Skrzynia jest łatwa w czyszczeniu – wystarczy wilgotna szmatka i lekki detergent, aby w środku było czysto. Niepotrzebne są żadne zabiegi pielęgnacyjne ani dokonywanie okresowej renowacji skrzyni, jak bywa niestety w przypadku skrzyń zrobionych z drewna.

Skrzynia Marvel

Inna skrzynia o tej samej wielkości, która wypada całkiem przyzwoicie na tle innych produktów tego typu to skrzynia Marvel. Dodatkowym udogodnieniem są tutaj wałki zlokalizowane przy

Skrzynia Marvel, plastikowe skrzynie do przechowywania w ogrodzie

Plastikowa skrzynia Marvel, marki Keter.

dnie, dzięki czemu skrzynię można prowadzić. Jest to bardzo pomocne osobom, które nie chcą skrzyni podnosić. Klienci przyznają, że skrzynia może być bezproblemowo przesuwana na wałkach nawet przy znacznych obciążeniach. Jest to skrzynia, która dociera do klienta w formie przeznaczonej do samodzielnego montażu.

Skrzynia jest przeznaczona do przechowywania rzeczy takich jak poduszki, koce, zabawki i inne akcesoria potrzebne w ogrodzie. Dzięki temu, że przy jej zamknięciu jest miejsce na kłódkę, istnieje możliwość pozostawienia wszystkiego na zewnątrz nawet jeśli nie ma nas na działce. Długotrwałe przechowywanie przedmiotów w środku w stanie nienaruszonym jest możliwe bez obaw o to, w jakim one będą stanie po otworzeniu skrzyni – wszystko dzięki temu, że skrzynia jest wentylowana – ma odpowiednie otwory, zapewniające przewiew i nieobniżające jednocześnie bezpieczeństwa przechowywania.

Glenwood

Jeśli w naszym ogrodzie jest zdecydowanie więcej przedmiotów, które musimy okresowo uprzątnąć w suche miejsce, przydatna będzie skrzynia o większych rozmiarach. Przykładem może być skrzynia Glenwood, o pojemności 390 l.

Skrzynia Glenwood marki Keter odznacza się wyjątkową trwałością.

Skrzynia Glenwood marki Keter odznacza się wyjątkową trwałością.

Jest to skrzynia zbudowana bardzo podobnie do skrzyni Marvel i Hollywood, jednakże uwagę zwraca niego inny kształt pokrywy. W przypadku opisywanej właśnie skrzyni Glenwood jest on wypukły, co ogranicza nieco możliwości użytkowe: niekoniecznie będzie to skrzynia, na której będzie się nam wygodnie siedziało. Jednakże przynosi to pozytywne skutki w postaci doskonałej estetyki.

Skrzynia jest stylowa, sprawia wrażenie drewnianej, przywodzi na myśl stare czasy, kiedy drewniana skrzynia była obowiązkowym wyposażeniem każdej chaty. Skrzynia sprzedawana jest w formie złożonej, dociera do klienta w paczce. Samodzielny montaż takiej skrzyni ogrodowej nie nastręcza zbyt wiele trudności nawet osobom, które na co dzień nie mają zbyt wiele styczności z narzędziami ani z majsterkowaniem. Wysokość skrzyni wynosi około 58 cm, głębokość zewnętrzna 65 cm, a szerokość zewnętrzna: 128 cm. Ze względu na to, że ten model charakteryzuje się dość dużymi rozmiarami, został on wyposażony  w system wspomagający otwieranie.

 

Skrzynia Brightwood Storage Box

Jeśli jednak 390 l pojemności nie będzie dla nas wystarczające, wówczas istnieje możliwość zakupienia skrzyni o pojemności 455 l – tej pojemności jest model Brightwood Storage Box. Skrzynia wygląda nieco inaczej niż skrzynia Glenwood. Jest to model, którego wygląd można określić potocznie jako kanciasty: krawędzie są ostro zakończone, pokrywa jest płaska. Dzięki temu istnieje możliwość wykorzystywania skrzyni jako ławki. Wnętrze skrzyni jest wentylowane, dzięki temu w środku jest sucho i nie kumuluje się wilgoć ani żadne zapachy. Skrzynie Brightwood Storage Box są wyposażone w sprawny system wspierający ich otwieranie.

Skrzynia Brightwood, Keter. Skrzynia tego rodzaju nadaje się świetnie jako pojemnik na koce, poduszki i inne tkaniny używane na co dzień w ogrodzie lub na tarasie

Skrzynia Brightwood, Keter. Skrzynia tego rodzaju nadaje się świetnie jako pojemnik na koce, poduszki i inne tkaniny używane na co dzień w ogrodzie lub na tarasie

Warto zauważyć, że skrzynie, aby były w pełni funkcjonalne i służyły nam jak najdłużej, powinny być okresowo czyszczone z gromadzącego się w środku piachu, kurzu i paprochów. Zabiegi pielęgnacyjne mogą właściwie stale ograniczać się do przecierania wnętrza skrzyni mokrą szmatką, a jej zewnętrznej powłoki – do przemywania wodą lecąca swobodnym strumieniem z węża ogrodowego. Skrzynie plastikowe nie wymagają ochrony przed skrajnymi temperaturami, co oznacza, że zarówno w zimie, jak w trakcie letnich upałów mogą stać na zewnątrz, bez naszych obaw o to, czy popękają, zbutwieją, zblakną lub odkształcą się. Są praktycznie niezniszczalne.

Rockwood

Skrzynia Rockwood marki Keter o pojemnośći 570 l

Skrzynia Rockwood marki Keter o pojemnośći 570 l

Skrzynia Rockwood to kolejny model w naszym zestawieniu, który powinien znaleźć uznanie wśród szerokiej rzeszy odbiorców.

Jest to skrzynia, której podstawową zaletą jest prosty montaż i zgrzebna konstrukcja. Łatwo się ją otwiera, jest dość lekka, można na niej  usiąść.

Szerokość skrzyni wynosi około 155 cm, co oznacza, że jest to skrzynia, na której powierzchni zmieszczą się swobodnie dwie osoby. Świetnie nadaje się do ustawienia na balkonie, tarasie lub na patio. Szczególne urody dodaje jej otoczenie zieleni.

Eden

Ławka Eden, marki Keter. pod siedziskiem mieści się pojemna skrzynia z wmontowanym systemem ułatwiającym podnoszenie pokrywy.

Ławka Eden, marki Keter. pod siedziskiem mieści się pojemna skrzynia z wmontowanym systemem ułatwiającym podnoszenie pokrywy.

Jeśli szukamy czegoś bardziej określonego estetycznie, wówczas można zdecydować się na skrzynię, która jest zbudowana w ławkę. Przykładem jest ławka Eden, utrzymana w jasnych kolorach, świetnie wpisująca się w charakter większości ogrodów. Producent dołącza poduszki, które można ułożyć na siedzisku, aby uzyskać większy komfort użytkowania.

Klapa siedziska jest podnoszona – wówczas mamy dostęp do skrzyni, w której można schować rzeczy o łącznej pojemności około 265 l. Skrzynia Eden Garden Bench marki Keter jest skrzynią, w której istnieje możliwość zainstalowania kłódki zabezpieczającej wnętrze pojemnika. Mimo że skrzynia jest wykonana z tworzywa sztucznego, wygląda w pełni na drewnianą.

 

Skrzynia technorattanowa Capri

Skrzynie wykonane z tworzywa sztucznego, które opisano powyżej, charakteryzują się wyjątkową odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Jeśli jednak polipropylen, z którego są one zbudowane nie do końca do nas przemawia, wówczas dobrą propozycją może być skrzynia z technorattanu: model Capri – również marki Keter.  Jest to skrzynia na kółkach, wyprodukowana jest z tworzywa sztucznego, ze stelażem wzmacnianym do tego stopnia, że skrzynia może znieść nacisk do około 250 kg. Jej pojemność określana jest na około 300 l, co oznacza, że jest to skrzynia, która spełni potrzebny przeciętnej rodziny utrzymującej ogród.

Technorattanowa skrzynia Capri marki Keter, z wbudowanymi kółkami ułatwiającymi transportowanie skrzyni.

Technorattanowa skrzynia Capri marki Keter, z wbudowanymi kółkami ułatwiającymi transportowanie skrzyni.

About author

Related Articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *