Pergole tarasowe

Pergole tarasowe

Dla ochrony przed palącym słońcem, wiatrem lub opadami atmosferycznymi można zadaszyć swój taras z wykorzystaniem pergoli tarasowej. Może mieć ona różną konstrukcję, ale zawsze powinna być wysoce odporna przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Pergole tarasowe mogą być wykonane przy użyciu konstrukcji drewnianej, stalowej czy aluminiowej lub z tworzywa sztucznego. Często są pokrywane płytami poliwęglanowymi, choć nie tylko.

Mogą posłużyć jako estetyczne zadaszenie tarasu przydomowego. Jakie pergole tarasowe oferują polscy i zagraniczni producenci? Jakie propozycje przygotowali oni dla swoich klientów?

1. Pergola tarasowa Petunia

Pergola tarasowa Petunia pochodzi ze sklepu producenta Ogrodosfera.pl.

Pergola tarasowa Petunia jest wiatą ogrodową przeznaczoną do montażu przy ścianie budynku. Może posłużyć za estetyczne zadaszenie tarasu. Jej konstrukcja wykonana jest z drewna impregnowanego, z dachem pulpitowym o niewielkim spadku, krytym pleksi. Dzięki pergoli z dachem z tworzywa sztucznego zapewnia on źródło światła, ale chroni przed opadami atmosferycznymi. Wiata wsparta jest na słupach wzmocnionych pojedynczymi lub podwójnymi zastrzałami.

Cena: 1230 zł

2. Drewniana wiata tarasowa DR

Drewniana wiata tarasowa DR pochodzi ze sklepu producenta Ogrodosfera.pl.

Drewniana wiata tarasowa DR dopasowana jest do montażu przy ścianie budynku. Może posłużyć za zadaszenie do każdego tarasu, patio czy balkonu. Stanowi solidną ochronę dla mebli ogrodowych i innych przedmiotów przed deszczem, palącym słońcem czy opadającymi liśćmi i igliwiem. Wiata dostarczana jest do klienta w gotowych elementach, do samodzielnego montażu. W przypadku drewnianej wiaty tarasowej DR jej konstrukcję wykonano w technologii drewna klejonego, gdzie słupy mają wymiary belek 120 na 120 mm, a łuki główne – 120 na 60 mm. Pergola pokryta jest płytami z poliwęglanu kanalikowego o grubości 10 mm, które są lekkie i trwałe. Zapewniają warstwę chroniącą przed promieniami UV i są odporne na temperatury w zakresie od -40 do +120 stopni Celsjusza. Wiata ma 3350 mm szerokości całkowitej i 5400 mm całkowitej długości. W najwyższym punkcie liczy sobie 2840 mm wysokości.

Cena: 6399 zł

3. Pergola Plaza Pro

Pergola Plaza Pro pochodzi ze sklepu eshop.dachtarasowe.eu

Pergola Plaza Pro jest pergolą chroniącą taras przed złymi warunkami pogodowymi. Ma postać tekstylnego dachu tarasowego, który można dowolnie rozwijać. Woda z poszycia dachu pergoli łatwo jest odprowadzana dzięki rurkom w występie i rurkom odpływowym. Posiada stabilną konstrukcję i wbudowany motor zasilający.

Cena: 13930,01 zł

4. Pergola Evo Napęd Elektryczny

Pergola Evo Napęd Elektryczny pochodzi ze sklepu eshop.dachtarasowe.eu

Pergola Evo Napęd Elektryczny jest zaawansowaną pergolą tarasową, o wysięgu do 500 cm i szerokości do 550 cm. Można ją zamontować od ściany lub sufitu do podłoża. Będzie doskonałym sposobem na zadaszenie dużego tarasu lub ogródka restauracji. Będzie bardziej odporna na wiatr i inne czynniki atmosferyczne niż markiza tarasowa. Do naprężania tkaniny pergoli służą siłowniki gazowe zapewniające jej doskonałe napięcie.

Cena: 9558,33

5. Pergola UniMax z szerokim przejściem 3m

Pergola UniMax z szerokim przejściem 3m pochodzi ze strony Pergole.ogrodowe.com.pl.

Pergola UniMax z szerokim przejściem 3m to niedroga bramka, którą można zamontować jako oryginalne wejście do ogrodu lub zadaszenie tarasowe. Zbudowana jest z klasycznych drewnianych podpór roślin pnących. Może mieć postać pergoli prostej lub łukowej.

Cena: 1 628 zł

6. Łukowe zadaszenie Siena pergola dościenna

Łukowe zadaszenie Siena pergola dościenna pochodzi ze strony Pergole.ogrodowe.com.pl.
Łukowe zadaszenie Siena pergola dościenna może pełnić rolę wiaty chroniącej przed deszczem i słońcem. Posiada konstrukcję opartą o mocne łuki z drewna giętoklejonego, które nie tylko zapewniają trwałe zadaszenie patio, balkonu czy tarasu, ale są jednocześnie pięknym elementem architektonicznym.

Cena: 3460 zł

About author

Related Articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *