Przegląd producentów branży ogrodniczej

Przegląd producentów branży ogrodniczej

Poniżej wybraliśmy dla Was przegląd najciekawszych producentów, oferujących sprzęt do uprawy roślin oraz akcesoria do porządkowania przestrzeni przydomowej.

Tworząc zestawienie, kierowaliśmy się trzema najważniejszymi czynnikami dyktującymi przeciętne wybory zakupowe: niezawodność marki, cena dostosowana do jakości produktów oraz różnorodność i zarazem uniwersalność oferty. Mamy nadzieję, że w szalonej mnogości ofert producentów funkcjonujących na rynku, to zestawienie będzie dla Was użytecznym drogowskazem podczas zakupów do ogrodu!

Stawiamy na estetykę, czyli szklarnie Vitavia

Vitavia to brytyjska marka o uznanej pozycji na rynku, zajmująca się produkcją i dystrybucją szklarni i akcesoriów przeznaczonych do uprawy roślin szklarniowych. Jej znakiem charakterystycznym jest niezwykła dbałość o design szklarni – są to nowoczesne produkty, o delikatnym i bardzo schludnym wyglądzie, wytwarzane z zachowaniem najnowszych technologii. Naszą uwagę zwracają szczególnie szklarni w wykonane z anodowego aluminium (występującego także w wersji zielonej), o zaokrąglonych i starannie wykonanych krawędziach. Modele tego typu  można wykorzystać nie tylko do uprawy roślin, ale też szklarnię tego typu adaptuje się niekiedy do miana letniej oranżerii,  w której urządza się letni zakątek wypoczynkowy.
Tutaj zobaczymy najciekawsze produkty marki Vitavia:
https://ogrodosfera.pl/vitavia
Do każdego z nich można dobrać komplementarne półki, okna żaluzjowe, automatyczne otwieracze okien i in.

szklarnia marki Vitavia

Szklarnia marki Vitavia

Palram: niezawodność i nowoczesność

Nieco większą różnorodność w ofercie szklarni ogrodowych ma Palram: znany na cały świecie producent elementów malej architektury ogrodowej wykonanych z wysokiej jakości poliwęglanu (zadaszenia tarasów, altany, ogrody zimowe). Szklarnie marki Palram różnią się od innych wysokim zaawansowaniem technicznym: dotyczy to zarówno innowacyjnego sposobu montażu, ograniczającego powstawanie nieszczelności w przyszłości, jak i elementów dodatkowych, takich jak automatycznie otwierane okna żaluzjowe wietrzące wnętrze szklarni lub stosowanie nowoczesnych drzwi przesuwnych z obniżonymi progami. Podobna innowacyjność w stosowaniu ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych oraz zastosowanie lekkich i maksymalnie wytrzymałych materiałów charakteryzuje również domki narzędziowe Palram, a także zadaszenia przeznaczone do zabudowy tarasów i piękne, nowoczesne pawilony  ogrodowe z transparentnym zadaszeniem. Warto sprawdzić tę ofertę!
https://ogrodosfera.pl/palram

szklarnia Palram

Szklarnia ogrodowa marki Palram

Gutta: estetyczny ascetyzm i wysoka jakość wykonania

Kolejna marka dobrych jakościowo szklarni, na którą należy zwrócić uwagę, szczególnie gdy rozglądamy się za szklarnią wykonaną w całości z paneli poliwęglanowych, to Gutta. Jest to szwajcarska firma, której szklarnie trudno pomylić z innymi: są to ascetyczne w swoim wyglądzie, niezwykle skuteczne w uprawie roślin konstrukcje zbudowane na lekkim, aluminiowym stelażu. Wypełnienie to wysokiej jakości poliwęglan komorowy.  Podobne cechy mają pozostałe produkty marki Gutta: firma od wielu lat produkuje z powodzeniem lekkie i bardzo trwałe, proste zadaszenia nad drzwi wejściowe, przeznaczone do niezakłóconego użytku zewnętrznego na wiele lat. W linku poniżej polecamy również akcesoria pomocne w uprawie trawnika: agrowłókniny oraz geobordery:
https://ogrodosfera.pl/gutta

Szklarnie i zadaszenia Gutta sa popularne nie tylko w Europie: swoje oddziały firma ma też w Azji, Afryce i Ameryce Polnocnej. Polska siedziba marki Gutta znajduje się w Gnieźnie.

Szklarnia z poliwęglanu Gutta

Szklarnia z poliwęglanu Gutta

Lemar: tunele ogrodnicze polskiej produkcji

W przeglądzie produktów pomocnych w uprawie roślin nie może zabraknąć też oferty związanej z tunelami ogrodniczymi. Tutaj szczególnie poszukiwani są polscy producenci, którzy stawiają na wytwarzanie produktów z przeznaczeniem do wieloletniego użytkowania: klienci dość mają tuneli, które w ostatnich latach masowo opanowały rynek, a które rozsypują się już po pierwszym sezonie. Tunele ogrodnicze marki Lemar zbudowane są ze stelażu z tworzywa sztucznego barwionego na biało. W połączeniu z przezroczystą, porządną folią i precyzyjnie wykończonymi krawędziami (folia na krawędziach ma wgrzane sznurki ściągające), tunele zachowują bardzo dobry wygląd niezależnie od tego, ile wichur przeszły. Folie ogrodnicze Lemar cieszą się na tyle dużym uznaniem, że wiele sklepów stawia jedynie na tę markę tworząc asortyment dla profesjonalnych i doświadczonych ogrodników.
https://ogrodosfera.pl/lemar

Tunel ogrodniczy ze stelażem z tworzywa sztucznego Lemar

Tunel ogrodniczy ze stelażem z tworzywa sztucznego Lemar

Stawiamy na sprawdzone rozwiązania, czyli narzędzia ogrodnicze Gardena

Narzędzia ogrodnicze Gardena

Nożyce do cięcia krzewów Gardena

Przejdźmy jednak dalej w poszukiwaniu uznanych i sprawdzonych produktów pomocnych w uprawie roślin. Tutaj nie warto eksperymentować: kupując kosiarkę, odśnieżarkę, łopatę do śniegu, czy szpadel do przekopywania ogrodu lub sekator, należy szukać sprawdzonych i powszechnie uznanych producentów branży ogrodniczej. Takim niewątpliwie jest Gardena: marka kojarzona nie tylko przez zaprawionych ogrodników, ale też jednoznacznie rozpoznawana jako godna zaufania przez każdego, kto choć raz próbował urządzić swój warsztat ogrodniczy. W trakcie wieloletniego funkcjonowania firmy na rynku (początki działalności notowane na lata sześćdziesiąte), firma wypracowała szeroka ofertę produktów: są to narzędzia do nawadniania ogrodów, elektronarzędzia ogrodnicze, narzędzia ręczne i akcesoria pomocne w porządkowaniu ogrodu. Sprawdź, czy i ty znasz charakterystyczne, niebieskie narzędzia ogrodnicze Gardena:
https://ogrodosfera.pl/gardena

Akcesoria dla ogrodników Prosperplast

Gdy mówimy o profesjonalnych narzędziach ogrodniczych, nie można pominąć firmy Prosperplast. Są to kompostowniki, akcesoria do porządkowania trawnika, zbiorniki na wodę, taczki – cechą charakterystyczną Prosperplast jest wykorzystanie najlepszej jakości tworzywa sztucznego. Dodatkowo, marka specjalizuje się w wytwarzaniu dobrej jakości estetycznych elementów dekoracyjnych: są to skrzynie do ogrodu i duże donice na rośliny ogrodowe. Szczególną uwagę polskich odbiorców zwracają kompostowniki segmentowe Compogreen, a także ciekawe zbiorniki na wodę deszczową z wbudowanym kranem i systemem do zbierania wody z rynien. Wśród skrzyń spójrzmy zwłaszcza na modele Brick, Boxe Rat i Matuba.
https://ogrodosfera.pl/prosperplast

Zbiornik na deszczówkę Prosperplast

Zbiornik na deszczówkę Prosperplast

Produkty do ogrodu ESE

Ciekawe kompostowniki oferuje też marka ESE: tutaj warto popatrzeć na model o pojemności 660 l, o owalnym kształcie przypominającym nieco gniazdo os. Jest to producent specjalizujący się w dostarczaniu pojemników na odpady, przeznaczonych do przestrzeni przydomowej. Pojemniki Ese to jakość sama w sobie: szczelne, nieprzebarwiające się, z wygodnymi klapami górnymi oraz wyposażone w sprawne systemy jezdne, ułatwiające przemieszczanie ciężkiego kubła.
https://ogrodosfera.pl/ese

Kosz na śmieci ESE

Kosz na śmieci ESE

Przechowywanie narzędzi w ogrodzie: Keter

Wracając jednak do systemów przechowywania narzędzi i pozostałych przedmiotów w ogrodzie, warto zerknąć na ofertę marki Keter: są to wygodne i bardzo estetyczne szafy i skrzynie ogrodowe, a także komplety mebli wyposażonych w schowki: ławki ogrodowe, pufy, stoły i in. Specyfiką producent jest wytwarzanie wysokiej jakości produktów z tworzyw sztucznych: znajdziemy tutaj również taczki, zabawki ogrodowe dla dzieci (plastikowe, kolorowe domki), a także domki narzędziowe (Oakland, Manor, Fusion i in.). Dodatkowo, warto sprawdzić szeroką ofertę meli ogrodowych Keter: Polska to kraj, którego mieszkańcy szczególnie upodobali sobie meble z technorattanu. Uznanie zdobyły linie Curver i Allibert o uniwersalnym designie i zawsze niezawodnej konstrukcji.
https://ogrodosfera.pl/keter

Narożnik ogrodowy z technorattanu Allibert Nevada, Keter

Narożnik ogrodowy z technorattanu Allibert Nevada, Keter

Domki narzędziowe Lifetime

Lifetime to kolejna marka wyspecjalizowana w produkcji domków narzędziowych z tworzywa sztucznego (w szczególności: HDPE). Marka, wywodząca się z USA, na początku swojej działalności oferowała sprzęt sportowy dostosowany od użytku w przydomowych ogrodach oraz w oferowaniu ciekawych rozwiązań na place zabaw dla dzieci. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w ciągłym ulepszaniu swoich produktów, dziś możemy znaleźć w ofercie tej firmy prawdziwie trafiające w sedno domki ogrodowe: wyposażone we wszystkie przemyślane akcesoria i rozwiązania techniczne. Poza domkami ogrodowymi, warto popatrzeć również na skrzynie, również służące do przechowywania w warunkach ogrodowych oraz na meble ogrodowe, świetnie nadające się do warunków piknikowych.
https://ogrodosfera.pl/lifetime

Domek narzędziowy z tworzywa sztucznego Lifetime

Domek narzędziowy z tworzywa sztucznego Lifetime

Yardmaster – ogrodowe domki metalowe

O ile Keter i Lifetime są specjalistami w wytwarzaniu domków narzędziowych z tworzywa sztucznego, o tyle w kwestii domków z metalu warto skierować swe kroki ku ofercie Yardmaster. Tutaj, już od 30 lat możemy liczyć na niezawodne rozwiązania w kwestii przechowywania   w ogrodzie: są to domki, szafy narzędziowe, schowki i garaże. Wszystkie wykonane z nowoczesnej blachy, przeznaczonej do zastosowania w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, sprzedawane z dwunastoletnim okresem gwarancyjnym. Domki narzędziowe z blachy marki Yardmaster w pełni przeznaczone są do samodzielnego złożenia: docierają do klienta w formie solidnie zapakowanych, ponumerowanych części, które składamy idąc krok za krokiem po dokładnej instrukcji montażu.
https://ogrodosfera.pl/yardmaster

domek blaszany do przechowywania narzędzi Yardmaster

Domek blaszany do przechowywania narzędzi Yardmaster

Drewniane szafy i domki ogrodowe Megiw

Jeśli zaś chodzi  o drewniane elementy architektury ogrodowej pomocne w utrzymaniu porządku w ogrodzie, warto sprawdzić markę Megiw: jest to polski producent domków narzędziowych, schowków, donic oraz obiektów takich jak sauny ogrodowe, altany, pergole i wiaty tarasowe. Ta coraz bardziej znana w Europie firma, która siedzibę ma w polskim Borzechowie, działa z powodzeniem na rynku od ponad 25 lat, specjalizując się w dostarczaniu odbiorcom produktów ogrodowych wykonanych z dobrze przygotowanego i obrobionego drewna.
https://ogrodosfera.pl/megiw

Domki narzędziowe z drewna Megiw

Domek narzędziowy z drewna marki Megiw

 

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *