Meble ogrodowe Keter: lato 2016

Meble ogrodowe Keter: lato 2016

Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim letnie wieczory, które bardzo chętnie spędzamy na zewnątrz. Przytulnie urządzony taras, balkon lub zakątek w ogrodzie to rzecz bardzo ceniona przez wielu z nas. Taras, na którym znajdują się miękkie meble, wygodny stolik do spożywania posiłków oraz chroniący przed wiatrem parasol lub pawilon to coś, co znacząco uprzyjemnia nam chwile spędzane na świeżym powietrzu. Poniżej przedstawiamy jedne wybrane propozycje mebli ogrodowych, które zasługują na szczególną uwagę podczas wyboru wyposażenia zakątka relaksacyjnego.

technorattan

Splot technorattanowy

Szukając dobrych mebli ogrodowych powinniśmy wziąć pod uwagę szczególnie to, aby były one bardziej wytrzymałe na działanie takich czynników jak wilgoć, napromieniowanie i uszkodzenia mechaniczne niż te meble, które na co dzień znajdują się w pomieszczeniach. Meble na zewnątrz naszego domu, o ile nie znajdują się pod specjalną osłoną, są narażone na wielogodzinne tkwienie w pełnym słońcu, które potrafi doprowadzić niektóre materiały do wypaczenia (szczególnie jeśli okresowo są zalewane przez deszcze). Ponadto, słońce potrafi doprowadzić niektóre materiały to utraty koloru. Również wilgoć może być przykrym zagrożeniem: meble, które wchłaniają wodę są narażone na ulegnięcie atakom grzybów, które w bardzo szybkim tempie doprowadzi je do ruiny.  Dlatego w tym zestawieniu wybraliśmy nie tylko te meble, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę pod względem estetycznym, ale także są doskonałe jakościowo. Większość  z nich wykonana jest z technorattanu, który wydaje się obecnie najlepszym surowcem do konstrukcji mebli ogrodowych. Technorattan jest materiałem wytworzonym syntetycznie, w związku z czym nie wchłania wilgoci i nie płowieje na słońcu. Jednocześnie, materiał ten wygląda jak naturalny rattan, przywodzący na myśl naturalne drewno.

nadszarpnięta zębem czasu ławka

Nadszarpnięta zębem czasu ławka drewniana. Meble drewniane wymagają okresowej konserwacji.

Oddzielnie, czy w zestawie?

Meble do ogrodu możemy kupić w gotowym zestawie lub pojedynczo, zostawiając sobie możliwość na stopniowe kompletowanie wyposażenia zakątka ogrodowego w miarę wyszukiwania kolejnych mebli w sklepach, na aukcjach internetowych lub u lokalnych stolarzy. Pierwsze rozwiązanie, czyli wybór gotowego zestawu to rozwiązanie ekonomiczne (zestaw jest tańszy niż suma kosztów poniesionych na stopniowe kompletowanie oddzielnych mebli) i dość wygodne. Wygoda tego rozwiązania polega na tym, że w obecnie oferta sklepów meblowych jest niezwykle bogata i trudno jest nie znaleźć czegoś trafiającego w najbardziej nawet wymagające gusta. Jest tak szczególnie wtedy, gdy sklep zapewnia możliwość dowiezienia nam mebli do domu.

Przykładem komfortowego i niedrogiego zestawu mebli ogrodowych jest model Corfu Relax, czyli narożnik z sensownie wyprofilowanymi oparciami i poduszkami na siedzisku.

Jest to narożnik przeznaczony raczej do miejsc, w których przewidujemy odbywać spotkania ze znajomymi i rodziną niż do miejsc, w których chcielibyśmy spędzać wieczory z książką w rękach. Do zestawu dołączony jest stolik z ruchomym blatem. Dodatkowo, stolik skonstruowany jest w ten sposób, aby użytkownik miał maksymalnie ułatwione przenoszenie go z miejsca na miejsce. Meble tego rodzaju, mimo że są stabilne i wyglądają na ciężkie, w rzeczywistości nie są cięższe od podobnych modeli wykonanych z drewna. Jak widać na załączonym zdjęciu, meble pasują nie tylko do tarasów urządzonych w stylu minimalistycznym, ale również doskonale wpisują się do nieustrukturyzowanych przestrzeni z rustykalną nutą.

Jeśli widoczny powyżej narożnik nam nie wystarcza, istnieje możliwość zamówienia do niego dodatkowej sofy, którego projekt został utrzymany w tym samym stylu.

Należy wspomnieć, że meble z technorattanu po okresie użytkowania ich w lecie na zewnątrz, zwykle świetnie sprawdzą się we wnętrzach domowych podczas zimy. Wbrew pozorom, nie są one nieprzyjemne w dotyku tak jak na przykład meble ze skóry. Dlatego sofa Corfu Love Seat, dzięki swojej nieprzytłaczającej kubaturze i nienachalnemu kolorowi może się świetnie wpisach w  dość nieoczekiwane miejsca wewnątrz naszego domu dodając im uroku.

corfu set

Meble ogrodowe z tworzywa Corfu Set firmy Keter

Utrzymany w podobnym stylu jest też zestaw Corfu Set firmy Keter, który dostępny jest również w jaśniejszej tonacji kolorystycznej. Tutaj do kompletu wchodzą dwa wygodne fotele, dość szeroki stolik oraz dwuosobowa sofa. W tym przypadku zastosowano jasno-szare poduszki na siedziskach, które w połączeniu z chłodną estetyką rattanu – niezależnie od tego czy jest to rattan jasny, czy ciemnoszary – dodają miękkości w wyglądzie. Zestaw ten wygląda dobrze zarówno we wnętrzach: poczekalniach, przeszklonych oranżeriach, jak i w ogródkach kawiarnianych. Nie bez powodu właśnie ten model ma na koncie zwycięstwa w rankingach najchętniej wybieranych przez restauratorów mebli ogrodowych.

Nieco bardzo domowy wymiar mają meble Corfu Fiesta, wyposażone w rodzinny, szeroki stół na wysokich nogach:

Jest to zestaw idealny do odbywania rodzinnych posiłków lub do urządzania przy nim przyjęć na tarasie. Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: brązowy, antracyt lub piaskowy,  jest świetnym uzupełnieniem aranżacji nie tylko tarasów, ale jest także ustawiany chętnie w przestronnych, słonecznych jadalniach. Konstrukcja foteli i sof wchodzących w skład zestawu opiera się na nóżkach, dzięki czemu meble uzyskują wizualną lekkość. Zestaw ten jest przeznaczona do samodzielnego montażu.

Ciekawą propozycją jest również model California 3 Seater, który jest przeznaczony dla osób potrzebujących szerokiej sofy.

zestaw mebli ogrodowych

Zestaw mebli ogrodowych California 3 Seater

Tutaj sofa przeznaczona jest dla trzech osób. Dodatkowo, w zestawie są fotele oraz kwadratowy stolik z technorattanu. Meble dostępne są w 3 wersjach kolorystycznych, w tym, co ciekawe, w wersji brązowej o jaśniejszym niż inne zestawy odcieniu. Kolor ten doskonale podkreśla splot technorattanu, oddaje staranność i precyzję, z jaką wykonano meble. Doświadczenie pokazuje, że jest to udana propozycja dla osób poszukujących zestawu do przestronnego miejsca, w którym można urządzać przyjęcia na powietrzu.

Dla osób poszukujących większego komfortu i traktujących taras mniej formalnie, proponujemy całkiem udany narożnik Nevada, który został wyposażony w miękkie, jasne poduchy, nadające meblom estetycznego wymiaru.  Jest to zestaw, z którego chętnie skorzysta każda osoba lubiąca odpoczynek w formie leżącej oraz dzieci, dla których narożnik pozostawia dużo miejsca na miękkich, ciepłych poduszkach. Mimo niezobowiązującej formy, narożnik wygląda niezwykle estetycznie i wpisuje się nie tylko w taras o nieformalnym charakterze, ale będzie wyglądał również w bardziej reprezentatywnych miejscach w naszym ogrodzie lub tarasie.

narożnik z technorattanu z jasnymi poduszkami

Narożnik technorattanowy Nevada, marki Allibert

Osoby, które w poszukiwaniach komfortu chcą pójść jeszcze dalej,mogą zdecydować się na leżak. Leżaki technoratanowe stanowią wyjątkową propozycję ze względu na wysoką trwałość i bardzo dobry wygląd. Są to propozycje na lata: nie zniekształcają się, nie pękają, można je dowolnie przesuwać, zgniatać, przewracać i bez końca zostawiać na deszczu, a mimo to będą dalej wyglądać świetnie i są to właśnie te wyjątkowe zalety technorattanu, dla którego warto zapłacić więcej podczas zakupów w sklepie z meblami.

About author

Related Articles

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *