Jakie taczki ogrodowe wybrać na własny użytek?

Jakie taczki ogrodowe wybrać na własny użytek?

Prace ogrodowe mogą być źródłem przyjemności i satysfakcji dla ogrodnika. Każdy, kto lubi pracować w ogrodzie, sadzić rośliny, spulchniać glebę i wyrywać chwasty, na pewno odnajdzie się na własnej działce budowlanej lub rekreacyjnej. W obu przypadkach praca w ogrodzie wymaga posiadania odpowiednich narzędzi, ułatwiających i umilających godziny spędzone na dworze przy kolejnych czynnościach dotyczących uprawy roślin, warzyw i owoców. Jednym z takich narzędzi są taczki ogrodowe, dzięki którym przewieziemy z grządek do kompostownika wyrwane chwasty, pędy roślin czy gałązki, albo wygodnie przeniesiemy gotowy nawóz organiczny lub sztuczny.

Taczka ogrodowa powinna być solidna, wytrzymała, a przy tym wygodna w użyciu. Nie musi mieć dużej pojemności, o ile nasz ogródek jest mały lub średniej wielkości. Jakie taczki oferują nam producenci? Z czego są wykonane i jakie cechy się im przypisuje? Przeglądając ofertę rynkową na taczki ogrodowe można wywnioskować, na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru takiego narzędzia ogrodowego.

1. Taczka ogrodowa Easy Go 55l

Taczka ogrodowa Easy Go 55l pochodzi ze strony Ogrodosfera.pl.

Taczka ogrodowa Easy Go 55l służy do prowadzenia prac ogrodniczych oraz porządkowych, zarówno latem, jak i zimą. Wyprodukowała ją firma Keter. Cechuje się dużą wytrzymałością i ładownością do 55 litrów. Wyposażono ją w duże koła z gumową oponą. Posiada uchwyt do wygodnego prowadzenia jedną ręką. Taczka ogrodowa Easy Go wykonana została z materiałów odpornych na odkształcenia, rdzę, pękanie czy odbarwienia. Ma 53 cm długości, 57,5 cm szerokości oraz 89 cm wysokości. Posiada kubełkowy kształt, dzięki czemu uzyskała stosunkowo dużą ładowność przy niewielkich wymiarach zewnętrznych.

Cena: 59 zł

2. Taczka ogrodowa Super Pro 150l

Taczka ogrodowa Super Pro 150l pochodzi ze strony Ogrodosfera.pl.

Taczka ogrodowa Super Pro 150l wyprodukowana została przez firmę Keter i będzie mogła służyć na wiele sposobów w ogrodzie. Ułatwia transport nawozu czy chwastów, narzędzi, sadzonek itp. Wyposażono ją w koła o średnicy 9-ciu cali oraz zintegrowany uchwyt na narzędzia. Ma 73 cm długości, 68,6 cm szerokości i 91,4 cm wysokości. Kubełkowy kształt taczki sprawia, że przy niewielkich wymiarach wewnętrznych uzyskano taczkę o dużej pojemności liczącej sobie 150 litrów. Taczka Super Pro wykonana została z wytrzymałego tworzywa i przystosowana do użytkowania przez cały rok.

Cena: 158 zł

3. Taczka ogrodowa AGRO 120L-V

Taczka ogrodowa AGRO 120L-V pochodzi ze strony Metigo.pl.

Taczka ogrodowa AGRO 120L-V posiada nowoczesne koło piankowe z oponą w kolorze żółtym oraz solidną ramę z dodatkowym podparciem misy. Rama wykonana została z metalu malowanego proszkowo. Jest to taczka tłoczona, ocynkowana, o pojemności 120 l. Ma wygodny uchwyt z zabezpieczeniem dłoni. Liczy sobie 130 cm długości, 70 cm szerokości i 66 cm wysokości.

Cena: 227,55 zł

4. Taczka ogrodowa AGRO 170L

Taczka ogrodowa AGRO 170L pochodzi ze strony Metigo.pl.

Taczka ogrodowa AGRO 170L to bardzo pojemna taczka, przeznaczona nawet do bardzo ciężkich ładunków. Posiada wytrzymałą misę o pojemności 170 litrów oraz ocynkowaną ramę, zabezpieczoną w ten sposób przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. taczka ogrodowa AGRO 170 l posiada wygodny uchwyt z zabezpieczeniem dłoni oraz pneumatyczne, czteropłócienne koło 400-8 VTL z łożyskiem wałeczkowym. Taczka liczy sobie 146 cm długości, 73 cm szerokości oraz 91 cm wysokości.

Cena: 676,50 zł

5. Taczka MAX 150L

Taczka MAX 150L pochodzi ze strony Leroy Merlin.pl.

Taczka MAX 150L wykonana została ze stali o grubości 1,3 cm.

Ma 59 cm wysokości, 70 cm szerokości oraz 42 cm głębokości. Jej pojemność wynosi 150 litrów, a waga to 16 kg. Można ją wykorzystywać zarówno w pracach ogrodowych, jak i budowlanych.

Cena: 169 zł

6. Taczka Uniwersalna 85 L

Taczka Uniwersalna 85 L pochodzi ze strony LeroyMerlin.pl.

Taczka Uniwersalna 85 L wykonana została ze stali i służy głównie do wykonywania prac rolniczych, choć nie tylko. Waży 15 kg, ma 60 cm wysokości, 69 cm szerokości i 30 cm głębokości. Pomieści 85 litrów ładunku. Stal, z której jest zrobiona ma 1,5 mm grubości.

Cena: 129 zł

7. Taczka ogrodowa Strosser

Taczka ogrodowa Strosser pochodzi ze strony Strosser.pl.

Taczka ogrodowa Strosser ma 80 litrów pojemności i została wykonana z metalu – stali ocynkowanej. Posiada misę tłoczoną. Taczkę wyposażono w dwa wygodne uchwyty, umożliwiające łatwe i bezpieczne przemieszczanie taczki. Konstrukcję taczki Strosser wyprodukowano z ocynkowanych rurek, co zapewnia im długi okres użytkowania. Posiada ona koła z oponami pompowanymi i metalową felgą.

Cena: 75,90 zł

8. Taczka ogrodowa

Taczka ogrodowa pochodzi ze strony Sklepbat.pl.

Taczka ogrodowa znajdzie wszechstronne zastosowanie, nie tylko w ogrodach przydomowych, ale i na działkach rekreacyjnych oraz w rolnictwie. Jej konstrukcję i misę wykonano z wytrzymałej i trwałej stali. Posiada pompowane koło pneumatyczne na łożysku, które zwiększa komfort użytkowania taczki.

Cena: 89 zł

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *