Sztuczne choinki

Sztuczne choinki

Tradycją Świąt Bożego Narodzenia w Polsce jest ubieranie choinki. Chyba nikt nie wyobraża sobie świąt bez tego elementu dekoracyjnego, który najczęściej jest ustawiany w zaszczytnym miejscu w salonie. Skąd wziął się w naszym kraju zwyczaj ubierania choinki?

Tradycja ta jest paradoksalnie jedną z najmłodszych wśród zwyczajów wigilijnych. Ubieranie choinki przyszło do Polski na przełomie XVIII i XIX wieku z Niemiec. Początkowo tylko mieszkańcy miast dekorowali choinki, zaś w gospodarstwach na wsiach dominowały ludowe ozdoby, tzw. podłaźniczki, czyli ucięte gałęzie sosny, świerku lub jodły, które wieszało się pod sufitem i również dekorowano bombkami i innymi ozdobami.

Kościół nie od razu zaaprobował zwyczaj dekorowania choinki, ponieważ tradycja ta istniała już u pogan i nosiła znamiona magicznego rytuału. W ten sposób ludzie chronili się przed złymi mocami, zapewniali sobie dostatek, zdrowie i szczęście.

Dziś tradycyjnie w większości polskich domów ubiera się choinkę. Może to być żywe drzewko – sosna, jodła czy świerk, choć bardzo popularne są sztuczne choinki, także i takie, które nie są wzorowane na drzewach iglastych. W domach ubierane są sztuczne choinki w kolorze fioletowym czy białym. Jaką ofertę na choinki wykonane z tworzyw sztucznych prezentują polscy producenci?

1. Choinka sztuczna sosna 200 cm gęsta

1

Choinka sztuczna sosna 200 cm gęsta, http://ogrodosfera.pl/sztuczna-choinka-200-cm

Choinka sztuczna sosna 200 cm gęsta pochodzi ze strony producenta firmy Ogrodosfera.pl.

Choinka sztuczna sosna 200 cm gęsta wykonana została w 2014 roku i zaprojektowano ją w taki sposób, aby do złudzenia przypominała żywą sosnę. Jest zrobiona z najwyższej klasy, 3-warstwowej folii PCV produkcji włoskiej. Choinka posiada atesty foli gwarantujące, że jej kolor nie zblaknie przez długie lata, zaś igiełki pozostaną na swoim miejscu. Pień choinki wykonano z 6-kątnego kształtownika. Jest wytrzymała i daje możliwość modelowania gałązek w różne strony. W zestawie znajduje się stojak.

Cena: 98 zł

2. Choinka sztuczna sosna 220 cm ze stojakiem

1

Choinka sztuczna sosna 220 cm ze stojakiem, http://ogrodosfera.pl/choinka-sztuczna-sosna-220-cm-ze-stojakiem

Choinka sztuczna sosna 220 cm ze stojakiem pochodzi ze strony producenta, firmy Ogrodosfera.pl.

Choinka sztuczna sosna 220 cm ze stojakiem wykonana została w 2014 roku i zaprojektowana w taki sposób, aby do złudzenia przypominała żywe drzewko. Wykonano ją z najwyższej klasy 3-warstwowej folii PCV produkcji włoskiej. Posiada atesty, gwarantujące trwałość koloru i konstrukcji. Gałązki można swobodnie modelować i ustawiać według własnych upodobań. W zestawie znajduje się stojak, który utrzymuje choinkę w stabilnym położeniu.

Cena: 119 zł

3. Choinka sztuczna Asira

3

Choinka sztuczna Asira , http://www.e-choinki.pl/90-as.html

Choinka sztuczna Asira pochodzi ze strony e-choinki.pl.

Choinka sztuczna Asira to nowość w ofercie sklepu e-choinki.pl na sezon świąteczny 2015/2016. Choinka ma imponujący wygląd i zaliczana jest do klasy Exlusive. Zaprojektowano ją na wzór amerykański. Posiada bardzo gęste gałązki, o niespotykanej ilości tipsów. Naturalne szyszki wkomponowane w drzewko zwiększają jego walory estetyczne. Pomalowane na biało końcówki tipsów pięknie komponują się z ciemnym tłem choinki. Choinka liczy sobie 2,15 m wysokości.

Cena: 522 zł

4. Choinka Bisauris

Choinka Bisauris pochodzi ze sklepu e-choinki.pl.

Choinka Bisauris liczy sobie zaledwie 1,55 m, dzięki czemu zmieści się nawet w niewielkim mieszkaniu blokowym czy na komodzie w salonie. To klasyczna choinka z szyszkami, która do złudzenia przypomina naturalne drzewko. Choinka Bisauris wykonana została z miękkiej, odpornej na zgniecenie folii PCV oraz żyłki. Można na niej powiesić dowolną ilość ozdób, ponieważ charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Średnica choinki wynosi 75 cm.

Cena:230 zł

5. Świerk syberyjski

Świerk syberyjski pochodzi od producenta firmy Świat Choinek.

Świerk syberyjski to sztuczna choinka wykonana z najwyższej jakości folii PCV o ciemnozielonej barwie. Liczy sobie 1,8 m wysokości, ale dostępna jest i w innych rozmiarach – od 1 m do 2,5 metra wysokości. Posiada dużą ilość gałązek i tipsów o krótkich igłach. Ma dużą gęstość i oryginalne wygięcie gałązek, na wzór żywego drzewka. Ozdobiona została naturalnymi szyszkami, dzięki którym wygląda bardzo autentycznie.

Cena: 220 zł

6. Sosna kwitnąca z ostrokrzewem

Sosna kwitnąca z ostrokrzewem pochodzi od producenta firmy Świat Choinek.

Sosna kwitnąca z ostrokrzewem wykonana została z najwyższej jakości folii PCV o ciemnozielonej barwie. Posiada bardzo dużą ilość gałązek i tipsów o różnej długości igieł i jest bardzo gęsta. Pięknie przycięte tipsy pokryto na końcach jaśniejszą farbą i dodano do choinki naturalne szyszki oraz imitację owoców ostrokrzewu, przez co wygląda ona bardzo autentycznie. Liczy sobie 1,3 metra wysokości, ale dostępna jest w wersjach od 1 do 2,5 metra wysokości.

Cena: 130 zł

7. Choinka JODŁA naturalna (śnieżona) 220 cm C23EL

7

Choinka JODŁA naturalna (śnieżona) 220 cm C23EL, http://www.choinki.sklep.pl/choinka-jodla-naturalna-sniezona-c23el-p-7145.html

Choinka JODŁA naturalna (śnieżona) 220 cm C23EL pochodzi ze strony Choinki.sklep.pl

Choinka JODŁA naturalna (śnieżona) 220 cm C23EL jest pokryta w całości białą farbą, imitującym śnieg. Fizycznie choinka śnieżona jest w procesie produkcyjnym i śnieg umieszczony na niej jest bardzo trwały. Choinka sztuczna JODŁA błyszcząca posiada atest niepalności wydany przez Instytut Pożarnictwa. W komplecie jest stabilny, plastikowy stojak ze zdejmowanymi nogami.

Cena: 295,90 zł

8. Choinka JODŁA dwukolorowa 220 cm C14JU

Choinka JODŁA dwukolorowa 220 cm C14JU pochodzi ze strony Choinki.sklep.pl

Choinka JODŁA dwukolorowa 220 cm C14JU z gałązkami w kolorze jasnej i ciemnej zieleni, o różnej długości igieł. Jest bardzo gęsta i szeroka, dlatego świetnie będzie prezentowała się w dużych wnętrzach, m.in. w salonach domowych.
Choinka posiada atest niepalności wydany przez Instytut Pożarnictwa.

Cena: 207,90 zł

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *